NOVOLETNA PRIREDITEV UČENCEV OŠPP

V torek, 17. decembra, so učenci OŠPP skupaj z učitelji pripravili zaključno prireditev pred novoletnimi počitnicami. Pripravili so prav posebno igrico z naslovom “Iskanje praznične čarobnosti”. S to čudovito predstavo so popeljali svoje starše in vse druge goste v čarobni svet praznikov.

Kekec, Rožle, Mojca in njihovi prijatelji so se znašli pred prav posebnim izzivom. V decembrskem času, ko vse diši po praznikih, so ugotovili, da je prava čarobnost nekje skrita. S skupnimi močmi in veliko poguma so se podali na nepozabno pustolovščino. Spoznali so, da v prazničnem času ne gre le za lučke in darila, temveč za prijateljstvo, prijaznost in skupnost.

https://youtu.be/pcGGCYRFe9s

Praznični december

Praznični december

Na OŠPP smo mesec december odeli v praznične barve. Tako smo izdelali okraske za šolo, okrasili smrečico, ustvarjali izdelke za božični bazar, pletli venčke in izdelovali aranžmaje, pekli piškote, se družili z vrtcem, si ogledali gledališko predstavo Kekec v Mariboru ter pridno vadili za novoletno prireditev.

Druženje z vrtcem

Izdelava venčkov

Peka parkljev

Praznični bazar

Zimsko veselje

Mini olimpijada v Slovenj Gradcu

Mini olimpijada v Slovenj Gradcu

Naši učenci OŠPP Muta so se 19. novembra 2024 udeležili Mini olimpijade v Slovenj Gradcu, kjer so imeli priložnost preizkusiti različne športne discipline. Dogodek je obsegal več postaj, vključno s košarko, nogometom, streljanjem in judom. Učenci so se zabavali in uživali v novih izkušnjah. Čestitamo vsem udeležencem za njihov trud in pozitivno energijo.

Učitelji OŠPP Muta

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

TRADICIONALNI SLOVENSKI ZAJTRK

V petek, 15. novembra 2024, je tudi letos potekal Tradicionalni slovenski zajtrk. Namenjen je bil ozaveščanju o prednostih lokalne oziroma slovenske hrane, razmisleku o naših prehranjevalnih navadah in o zmanjševanju odpadne hrane.

Letošnji projekt je potekal pod sloganom »Tradicionalni slovenski zajtrk – moj naj zajtrk!«. Zajtrkovali smo tradicionalna živila slovenskega porekla, to so domači kruh, maslo, med, mleko in jabolko. V jedilnici smo pogrnili prte na mize in si pričarali malce slovesnosti ob našem zajtrku, na katerega smo poleg ravnateljice OŠ Muta Anite Ambrož in pomočnice ravnateljice Helene Boh povabili tudi županjo občine Muta Angelco Mrak.

Po zajtrku so se nam pridružili tudi učenci 6. razredov in smo skupaj imeli delavnice. Na prvi delavnici sta nas čebelarki Marina Galer in Simona Šantl poučili o pomenu čebelarstva. Na kuharski delavnici smo s pomočjo Berte Proje pekli medenjake. V ustvarjalni delavnici pa smo izdelali čebelnjak in knjižna kazala. Ustvarili smo že veliko izdelkov za decembrski novoletni bazar.

Nekaj utrinkov ustvarjalnega dne si lahko ogledate na spodnjih fotografijah.

Mateja Mazgan, prof.

Digitalne kompetence za področje posebnih potreb (DigComp PP)

Digitalne kompetence za področje posebnih potreb (DigComp PP)

V okviru javnega razpisa »Razvoj digitalnih kompetenc in temeljnih znanj računalništva in informatike 2024 – 2026« v okviru Ministrstva RS za vzgojo in izobraževanje ter Evropske Unije – NextGenerationEU je Fakulteta za naravoslovje in matematiko Univerze v Mariboru pridobila projekt Digitalne kompetence za področje posebnih potreb (DigComp PP). Projekt se bo izvajal z namenom krepitve digitalnih kompetenc učencev s posebnimi potrebami.

Namen projekta DigComp PP je razviti in implementirati prilagojene programe, ki bodo izboljšali digitalne veščine učencev s posebnimi potrebami. S tem bodo učenci bolje pripravljeni na izzive digitalne dobe, kar jim bo omogočilo enakopravnejše sodelovanje v digitalni družbi. Uvedba novih, prilagojenih učnih metod in tehnologij bo prispevala k boljšim učnim rezultatom in večji vključenosti učencev s posebnimi potrebami v učni proces.

Projekt vključuje tudi izobraževanje in usposabljanje učiteljev ter drugih strokovnih delavcev za učinkovito uporabo novih digitalnih orodij in metodologij. Tako bodo lahko bolje podpirali učence s posebnimi potrebami. V okviru projekta bodo razviti in implementirani prilagojeni izobraževalni programi, ki bodo vključevali sodobna digitalna orodja in vsebine, posebej prilagojene potrebam učencev s posebnimi potrebami.

Vodja projekta: ddr. Boris Aberšek

Člani projektnega tima na FNM UM: dr. Andrej Flogie, dr. Maja Kerneža, asist. Dejan Zemljak, Maja Vičič Krabonja

Konzorcijski partnerji projekta: Univerza v Mariboru (Fakulteta za naravoslovje in matematiko), Univerza na Primorskem (Pedagoška fakulteta) ter devet VIZov:

  • Osnovna šola Glazija
  • Osnovna šola Žalec
  • VIZ III. Osnovna šola Rogaška Slatina
  • Vrtec Otona Župančila Slovenska Bistrica
  • Cener Gustafa Šiliha Maribor
  • Osnovna šola Minke Namestnik – Sonje Slovenska Bistrica
  • Osnovna šola dr. Ljudevita Pivka
  • Center za vzgojo, izobraževanja in usposabljanje Velenje
  • Osnovna šola Muta

 

PRVI ŠOLSKI DAN

PRVI ŠOLSKI DAN

Dragi učenci, spoštovani starši.

Šolsko leto 2024/25 začenjamo z dobro voljo, novimi cilji, želji po novih znanjih in izkušnjah in seveda z nasmehom na obrazu.

Pri načrtovanju pedagoškega dela smo upoštevali navodila iz okrožnic Ministrstva za vzgojo in izobraževanje,  spremenjeno osnovnošolsko  zakonodajo ter dodali naše  dosedanje  dobre prakse, ki bodo nudile učencem veliko kakovostnega učenja na vseh področjih.

Tudi letos bomo vsi zaposleni poskrbeli za ustvarjanje učeče se skupnosti, v kateri se bomo skupaj z učenci dobro počutili in posledično veliko naučili. Za kakovostno učenje bomo v pouk poskušali implementirati čim več elementov formativnega spremljanja učencev, kjer je poudarek na aktivnosti učencev. Vsi, ki se v šolskem prostoru srečujemo moramo poskrbeti za nenasilno, strpno in spoštljivo komunikacijo med nami in za ustvarjanje varnega in spodbudnega učnega  okolja, ki je pogoj za učno uspešnost učencev.

Nadaljevali bomo s projekti: Inovativna 5.0, kjer bomo mentorska šola za Koroško in Digitrajni učitelj, ki usposablja strokovne delavce na področju sodobnih tehnologij ter z Razvijanje integritete pri učencih in učiteljih. Tudi v projektu Varno in spodbudno učno okolje smo lani zaradi naših dobrih praks postali mentorska šola na Koroškem za šole, ki so se v projekt vključile na novo.

Pri uresničevanju naštetih ciljev pa ste seveda zelo pomembni tudi Vi, spoštovani starši. Vaše zaupanje in sodelovanje z nami nam daje možnost, da v šoli poskrbimo za napredek in optimalni razvoj Vašega otroka.

Dragi učenci z veseljem in novimi znanji vas pričakujemo zopet v šoli. Skrbno smo se pripravili na novo šolsko leto in vem, da bomo skupaj lažje rastli.

Spoštovani starši, pokažite otroku, da se tudi Vi veselite novega šolskega leta in napredovanja Vašega otroka na njegovi poti odraščanja. Praznujte napredek učenca na vseh področjih njegovega razvoja in vedno mu pokažite, da ste mu v oporo, ko vas bo potreboval.

Verjamem, da bomo z zaupanjem in s spoštljivo komunikacijo med nami vsemi pripomogli  k uspešnemu napredku in zadovoljstvu Vašega otroka, kar je naš skupni cilj.

Skupaj zmoremo narediti najboljše in največ za naše učence.

Z nasmehom in dobro voljo v novo šolsko leto.

PRVI ŠOLSKI DAN – PONEDELJEK, 2. SEPTEMBER 2024  

– ZA UČENCE OD 1. DO 9. RAZREDA IN PPVI PROGRAMA-

Učenci od 1 do 9. razreda in PPVI se zberejo v učilnici podaljšanega bivanja ob 8.00. Nato boste skopaj z vašimi razredniki odšli v matično učilnico, kjer vam bodi razredniki podali vsa navodila glede pouka v naslednjem šolskem letu. Po razredni uri sledi malica in nato pouk po urniku (skrajšane ure). S seboj prinesete torbo, copate, beležko, pisalo in obilico dobre volje.

Podaljšano bivanje za učence od 1. do 9. razreda in PPVI bo potekalo po ustaljenem urniku od 2. 9. 2024 dalje od 12.00 do 14.30.

Lepo preživite zaključek počitnic in z nasmehom in dobro voljo v ponedeljek v šolo! Veselimo se srečanja z vami!

Ravnateljica Anita Ambrož, prof.

Obiskali smo lokalnega UMETNIKA, gospoda Janeza REPNIKA

Obiskali smo lokalnega UMETNIKA, gospoda Janeza REPNIKA

V ponedeljek, 8. 4. 2024, smo z učenci in učenko obiskali domačo galerijo, v kateri je spravljena večina del Janeza ter njegovega očeta, Antona Repnika. Videli smo tudi obsežno zbirko zgodovinskih predmetov, kamnin in kovancev; še iz časa rimskega imperija ter fosile iz daljnega obdobja, ki sega milijone let nazaj, ko je bila naša dežela še pod morsko gladino. Zelo so nas pritegnile tudi ploščice na tleh, na katere smo stopili že čisto pri vhodu in so nas vodile vse do prostora, v katerem so slike. Na ploščicah je motiv ene izmed umetnikovih del.

 Gospod Janez Repnik nas je prijazno in z veseljem sprejel ter nam ob svojih in očetovih delih zavzeto pripovedoval. Zase pravi, da se je rodil s čopičem v roki in z ljubeznijo do slikarstva.

Na obisk smo prišli z veliko vprašanji, v šolo pa smo se vrnili polni navdiha in novih idej za ustvarjanje.

Martina Ambrož, učiteljica

Orodna vrstica za dostopnost