Primerno času v letu je bilo pričakovati, da si bomo predpustno ponedeljkovo dopoldne obarvali s peko krofov. Da bi bilo še bolj veselo in prijetno navihano, smo na obisk povabili vrtčevske otročke vzgojiteljic Suzane Eršte in Doroteje Meršak, iz igralnice št. 5.

Razdelili smo se v dve skupini, pri čemer so v eni skupini otroci poslušali zgodbo o maškarah, ob kateri je sledilo tudi ilustriranje in izdelava pustnih mask, druga skupina pa je začela s pripravo testa za krofe. Ko je po celi šoli že zelooooo mikavno dišalo, smo bili zares pripravljeni na rajanje in povorko, ki nas je čakala naslednji dan.

Skupaj smo preživeli res zabavno dopoldne. Ker so takšna druženja, iz izkušenj, res vzajemno koristna in bogata, jih zagotovo kmalu spet ponovimo. Če smo kot pusti uspešno pregnali zimo, mogoče že zelo kmalu kje zunaj, ko bo topleje.

Martina Ambrož, učiteljica