Uprava RS za zaščito in reševanje, Izpostava Slovenj Gradec, je v šolskem letu 2022/2023, organizirala regijski natečaj za najboljša likovna in literarna dela ter filme na temo »Naravne in druge nesreče – Pomoč potrebujemo vsi«. V Koroški regiji je na natečaju sodelovalo 251 avtorjev z 208 izdelki in 46 mentorjev.
Letos je zaključna prireditev s podelitvijo nagrad nagrajencem s kratkim kulturnim programom ter predstavitvijo PGD Dravograd  potekala 12. aprila 2023 v prostorih telovadnice Osnovne šole Neznanih talcev Dravograd. Med nagrajenci so bili tudi trije učenci OŠŠP (Lin Kotnik, Nina Barbara Juhart, Ožbej Mršak).

Za aktivno šolo na področju izvajanja programa aktivnosti informiranja, izobraževanja in usposabljanja otrok je bila v šolskem letu 2022/2023  izbrana Osnovna šola Neznanih talcev Dravograd.
Za aktivni vrtec pa je bil izbran Vrtec pri Osnovni šoli Muta.

Mateja Mazgan