Vsako leto 3. petek v novembru obeležujemo dan slovenske hrane. V šoli takrat pripravimo tradicionalni slovenski zajtrk (jemo kruh, maslo, med, jabolko in pijemo mleko).

Na OŠPP se je dan začel nekoliko drugače. Skupaj z učenci smo pripravili pogrinjke in vse potrebno za zajtrk. Po zajtrku smo skuhali puding, ki smo ga kasneje okrasili s smetano in ga pojedli.  Nato smo se odpravili na Gortino. Tam smo si ogledali kmetijo Pavček. Gospod Marijan Švikart nam je predstavil dejavnost proizvodnje mleka.

Polni dobrih vtisov smo v šoli izdelali velik plakat, na katerega smo zapisali in narisali vse, kar smo se novega in lepega naučili.

učiteljica Mateja Mazgan