Na OŠPP smo teden otroka obeležili tako, da smo za en dan zamenjali vloge. Učenci so postali učitelji, učitelji pa smo sedli v šolske klopi in postali učenci. Na učno uro so se morali učenci tudi pripraviti. Kako pa  je to v praksi zgledalo, so zapisali učenci.

»Jaz sem bil učitelj glasbe. Učili smo se o glasbilih in poslušali glasbo. Vsak učenec si je lahko izbral svojo glasbeno željo. Na koncu ure smo tudi zaplesali.«   (Rene)

»Danes sem bila učiteljica likovne. Učencem sem razdelila likovne naloge. Risali smo za natečaj. Na koncu pa sem uro vpisala v E-asistenta.«  (Nina)

»Danes sem bil učitelj matematike. Že prej sem za učence pripravil delovne liste. Računali smo, jaz pa sem moral račune tudi popraviti.«    (Žan)

»Jaz sem bil učitelj likovne. Imeli smo masažo hrbta, saj smo si risali na hrbet.«  (Max)